A budapesti gyrosozók világa valószínűleg mindenki számára ismert, gyakran tévedünk be ezekbe az éttermekbe egy fárasztó nap vagy egy hosszú éjszaka után. Azonban legtöbbször miután megkaptuk a pitánkat, egyszerűen továbbállunk, vagy ha esetleg le is ülünk, hogy helyben fogyasszuk el az ételt, akkor is csak a csöpögő szószokra tudunk koncentrálni. A színes falak, a padló, a berendezés és a dekoráció csak a megszokott hangulat részét képezik, különösebb jelentőséget nem tulajdonítunk nekik, pedig ha figyelmesebben körbepillantunk, nem mindennapi kincsekkel találjuk szembe magunkat.
Ez történt velünk is, amikor egyik délután – jobb program híján – a szokásos 10 perc helyett hosszabb időt töltöttünk el az egyik Budafoki úti török étteremben, és tüzetesebben szemügyre vettük a minket körülvevő belsőépítészeti megoldásokat. Ezután, már tudatosan a burkolatokat szemlélve, felkerestünk még néhány dönerest a környéken és megpróbáltuk ezeket az élményeinket egy új nézőpont szerint dokumentálni.
Alapszabály: sarkoknál a burkolatváltás kötelező!
Találkozások.
A visszafogott falfestés mellé ajánlott kiegészítő a többszínű, mintás csempe, illetve a csillogó mozaik.
Egy szőnyeg nem szőnyeg!
Jellemző ismérv: a komplementer színek magabiztos használata…
Az aranyozott felületek elengedhetetlenek, hiszen anélkül hol lenne az az igazi illuzionisztikus bizánci ragyogás?
De néha megengedett a mérsékelt színhasználat is.
Ez most igazi kő vagy tapéta?
“Voltam keleten, jártam nyugaton.”
Ez meg csak úgy szép.
Játék: vajon melyik képek készültek ugyanabban a gyrosozóban? (összesen 3 étteremről vannak fotók) A megoldásokat várjuk kommentben! Az első helyes megfejtő vendégünk egy baklavára.
Baranyai Kata és Veres Zsuzsanna
(A képek saját készítésűek.)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.